Podzimní výprodej - produkty za skvělé ceny
Více informací naleznete zde >> Akce trvá ještě:
Historie
Do poloviny 19 století lidé používali husí pero. Jeho tloušťku určovaly seříznutím hrotu a písmo zdobily. Později husí vystřídalo ocelové. Jeho dřevěnou rukojeť tvořila ocelová špička. Jeho výměna nebyla náročná a používalo se až do 20 století 70 let. Plnící si mohli dovolit jen zámožné rodiny. Tvůrcem plnicího pera byl Lewis Edson Waterman. Ocelové se dostaly do pozadí a díky snížení ceny plnicích per se rozšiřovaly.
V druhé polovině 19 století se objevilo nejpoužívanější pero a rozšířilo se v průběhu 2 světové války. Navíc jsou levné a dlouho vydrží. Stopy nezanechávají šmouhy. Psaní je rychlé a jednoduché. Tloušťka hrotu a barva obalů je různá.
Jsou plněny viskózním a tekutější inkoustem. Zasychá déle ale psaní zanechává sytější barvy a písmo je úhledněji.
Skvěle se hodí na překreslování šablon a rýsování.
Plní se inkoustovými bombičkami. Dnes jsou již designovou záležitostí. Jsou skvělým dárkem pro absolventy vysoké školy a obchodních partnerů.
Inkoust je výrazný a trvanlivý. Vyžadují ho zejména dokumenty.
Mezi žáky jsou v dnešní době nejpopulárnější gumovací pera. Má v sobě termosenzitivní inkoust, který můžete vygumovat a opakovaně na něj psát.
Cena
Nejdůležitějším parametrem je i cena, kolik chcete do pera investovat. Důležité je také zda chcete někoho obdarovat nebo to má být školní pomůcka pro vaše dítě.
Určení
Kupujete pero pro muže či ženu?
Mladší ženy berou pero jako šperk. Potěší se luxusnímu zdobení jako jsou kamínky.
Starší ženy mají rádi spíše elegantní jednoduchost.
Mladší muži mají rádi luxusní, kvalitní značky a značky, které znají.
Starší muži upřednostňují materiály jako jsou dřevo a kov.
Barva
Důležitá je i barva. Doplňky jsou většinou ve zlaté a stříbrné barvě.